Esato Mobile
Regional : Europe, Middle East and Africa : Romanian Forum
> New Topic
> Reply
< Esato Forum Index > Regional > Europe, Middle East and Africa > Romanian Forum Bookmark topic
Page <  123, 45 ... 340341342>

judge Posts: > 500

Probabil atunci ca il permit pentru ca nu au cum sa-l diferentieze de xHTML. Cum iti merge Orange GPRS pe P800? This message was posted from a WAP device
--
Posted: 2003-10-14 12:26:50
Edit : Quote

petrutms Posts: > 500

Wap merge cam greu cand accesez html dar e normal,la pagini wap merge instantaneu,download intre 1-3 kbs.Pe apn internet merge naspa,eu folosesc doar speed cu accelerare la maxim,merge la dwl direct pe tel cu max 8kbs,paginile html le incarca foarte repede!Daca conectez tel la pc merge cu max40 kbs(duminica ) ,dar rar ajunge la viteza asta,plus ca pica des!Sunt multumit ca si cand am o liniuta semnal gprs merge foarte bine,nu scade viteza cam deloc!
--
Posted: 2003-10-14 12:35:00
Edit : Quote

exosyphen Posts: 117

Tot roman si eu. Si pentru fanii T300,lucrez la un player video pentru acest tel. This message was posted from a T300
--
Posted: 2003-10-14 12:39:22
Edit : Quote

shrek Posts: 14

Salutare, roman si eu.
Am un T610 cumparat din Romania din magazin. Stie cineva unde pot sa ii fac upgrade la firmware gratuit fiind in garantie? Am fost la Germanos si mi-au cerut bani. A avut cineva experiente din astea?


--
Posted: 2003-10-14 12:55:48
Edit : Quote

judge Posts: > 500

Daca e luat pe cai oficiale, la orice service mentionat in certificatul de garantie. In mod cert poti sa ii faci gratuit asta la RADCOM, sunt undeva pe langa Primaria Sector 1. Ai putea sa le faci celor de la Germanos o plangere in cazul in care iti cer bani pentru asta. E gratuit in perioada de garantie.

EDIT:
Cu conditia ca, evident, certificatul de garantie sa fie cel original iar telefonul sa aiba sticker-ul holografic.

[ This Message was edited by: judge on 2003-10-14 12:56 ]
--
Posted: 2003-10-14 13:51:32
Edit : Quote

petrutms Posts: > 500

Eu as vrea un upgrade la P800....dar e cumparat nou din Anglia...garantia e acolo ! Am fost si eu la Germanos aici in Cluj si mi-au cerut 60 euro pentru ultima versiune de soft care de fapt nu era ultima!!!!!!!!!!Deocamdata nu am nevoie de upgrade,e suficient ce are la bord ! Dar ma chinui sa fac rost de un memory stick duo de 128 mb! In tara cica e doar in Bucuresti! Poate cineva sa confirme??? Ca as veni sa cumpar unul...ca pana ma duc io iar in Anglia(la vara) mai e destul.....
--
Posted: 2003-10-14 14:25:49
Edit : Quote

shrek Posts: 14

Da, e luat pe cai oficiale, are tot ce ii trebuie, inclusiv stickerul 3D. Problema este ca nu stiu ce sa le zic din moment ce nu apare niciunde in certificatul de garantie ca e gratuit. Am trimis un mail la SE, sper sa imi raspunda ei oficial.
Mersi pentru raspuns oricum
--
Posted: 2003-10-14 15:19:21
Edit : Quote

701 Posts: > 500

@petrutms:un update la RADCOM se poate face gratis ar cred ar fi mai bine sa dai un tel inainte sa nu vii de pomana. este intr-adevar langa primaria sect1,la 2 pasi.Aia d la germanos sut niste ratati, ca majoritatea dealerilor din Romania. Sa stiti ca atunci cand eu imi cautam T610 ( hiss free ), gasisem versiunea R1L, am mers sa caut update de soft si mi-au cerut bani la SE-nu mult, vre 15euro...cica `aranjament`! In Franta asta..asa ca nimic nu ma mai mira...am mers sa-mi iau oricum si surpriza, era un nou lot cu R3B018!!
Cardul SD la 128 este mai ieftin in afara...in Fr nu mai stiu cat era dar stiu ca atunci cand am ajuns la Bucuresti,am vazut mai scump..cauta p net inainte sa iti iei;il poti comanda de pe net de undeva..la un site romanesc,evident.Astia le dau mai ieftine.Am ramas in urma cu xhtml, html...sau litehtml si asta din cauza ca fiind mereu p drumuri, nu imi pot tine un abonament.Am avut numai Connex dar ultimul luat special pt date a fost un Orange de care am fost f multumit.`Dau` baietii
servicii bune cu GPRSul ala chiar daca mai pica.Tre sa vad daca la prepaid au ceva gprs..stiti vreunul?Ca mi-e lene sa caut:D
@New Comers: welcome!
@ Shrek: Este o chestie stiuta ca updates sunt gratis in perioada de
garantie la SE worldwide!Ai putea cauta pe siteul SE chestia asta la conditii de vanzare si garantie,sa il scoti la imprimanta si sa mergi cu el la Radcom sau la alt dealer OFICIAL SE sa le dai cu el peste nas.TRE sa ii ameninti ca ii dai in gat la protectia consumatorului si la SE daca nu fac update gratis si poate se vor indura.Si toate astea...decat sa platesti.Este alegerea ta de cat de dificila vrei sa-ti faci viata ahaha
_________________
http://music.wapjag.com/elvisinfowap

[ This Message was edited by: 701 on 2003-10-14 20:54 ]
--
Posted: 2003-10-14 21:50:54
Edit : Quote

DSF Posts: > 500

Quote:
On 2003-10-14 12:39:22, exosyphen wrote:
Tot roman si eu. Si pentru fanii T300,lucrez la un player video pentru acest tel.



This message was posted from a T300

exosyphen fain, dar chiar e POSIBIL? Explica-te
--
Posted: 2003-10-14 22:21:53
Edit : Quote

petrutms Posts: > 500

@701 zici ca se poate face chiar gratis la Radcom desi e cumparat di Anglia? Da-mi un nr de tel sau un mail sau adresa web...Despre GPRS pentru prepay la Orange nu e nimic de zis ca nu exista,nu ai acces!Asa mi-am facut eu abonament acum un an! Mi-am luat un T300 pe cartela(o groaza de bani) si apoi mi-am facut ab ca sa am acces la GPRs! Si merita!P800 il am din iunie si inca tot sunt lucruri de invatat la el...
--
Posted: 2003-10-14 22:24:10
Edit : Quote
Page <  123, 45 ... 340341342>

New Topic   Reply
Forum Index

Esato home